S Olomouckem nic pro slabé povahy.

Deváté kolo přivedlo na sever Čech favorizované Olomoucko a o zápas bychom mohli popisovat po čtvrtinách, mohli bychom zmínit výborný začátek, kdy první tři minuty vyhrála SLUNETA 12:0 se stoprocentní střelbou. Hosté se do zápasu vrátili ještě do konce první čtvrtiny, a byl to Palyza, který vlil Olomouckým čerstvou krev do žil. Mohli bychom popisovat změnu obrany u hostů, kteří tím tak vymazali náš náskok, který jsme si tak pracně budovali. Mohli bychom zmínit i útočné doskoky, ze kterých jsme dnes hodně těžili, ale to všechno se smazala uplynutím základní hrací doby, 35 vteřin před koncem byl totiž faulován Láďa Pecka za stavu 77:78. První šestku neproměnil, ale druhou vyrovnal, hosté nechali uběhnout většinu času a zkusili zakončit, ale jejich pokus se nechytil, SLUNETA měla ještě jednu šanci, ale v posledních vteřinách Spencer Svejcar přišel o míč a museli jsme ještě 2 vteřiny ubránit. To se povedlo a šlo se do prodloužení.

V něm se týmy předháněly v trojkových pokusech, hosté dokonce skórovali za tři body s faulem, konkrétně Močnik. Když jsme ztráceli opět pouhý bod (86:87), následovala série nepřesností na obou stranách a vše rozhodly poslední vteřiny. Čtyři vteřiny před koncem zahájil domácí Wallace únik do koše, ale nepřesnou příhrou odevzdal míč soupeři, nezbývalo než faulovat a zastavit čas. Úkol splněn. Palyza střílí dvě šestky, do konce zbývají 3 vteřiny a stav je stále 86:87. První trestný hod neproměňuje a diváci cítí ještě šanci. Druhý trestný hod je už přesnější, 86:88 a 3 vteřiny do konce.

Následuje rychlá přihrávka až na půlku, kde se míče zmocňuje opět Wallace a snaží se ještě rychle zakončit za 3 body a k radosti všech v hale je u tohoto pokusu faulován, do konce prodloužení zbývají 0,4 vteřiny. Wallace ukázal pevné nervy a ruku a třemi trestnými hody poslal SLUNETU do jednobodového vedení. A jelikož se po oddechovém času poslední střela hostů neujala, připisuje si SLUNETA další výhru nad favoritem. Velký dík opět patří početné a hlavně hlasité návštěvě – děkujeme!

Antonín Pištěcký:
„Olomoucko je pro mě druhý nejofenzivnější tým v lize. Je to klub, který má směrem dopředu obrovský potenciál a nespočet hráčů, kteří jsou schopní dávat body. Vsázeli jsme na to, že musíme začít dobře a také týmově kvalitně bránit. Vedli jsme 12:0, ale soupeř se dokázal vrátit do hry. I přesto, že jsme byli v prvním půli lepším týmem, do šaten se šlo pouze za dvoubodového náskoku pro nás. Ve třetí části se skóre přelévalo ze strany na stranu, ale hráli jsme to, co jsme potřebovali. Bohužel pro nás, ačkoliv jsem na to hráče upozorňoval, v posledním dějství Olomoucko změnilo obranu na zónu a my jsme se nemohli trefit z dálky. Stejným způsobem vyhráli hosté v Kolíně, nám ale dnes pomohlo 18 útočných doskoků, které byly klíčovým faktorem celého utkání.“

Jaytornah Wisseh:
„Bylo to nesmírně těžké a emotivní utkání. Minutu ztrácíte, minutu vedete. Klíčové byly útočné doskoky, které nám vyhrály dnešní zápas“

Benaček, trenér hostí:
„Gratuluji Ústí, my jsme měli špatný začátek, kdy jsme prohráli 12:0 za 3 minuty, dokázali jsme to otočit, není to lehké začínat na soupeřově hřišti 12:0, ale my jsme měli špatné i doskoky, dovolili jsme soupeři hodně útočných doskoků a díky tomu zaslouženě vyhrálo.“

SLUNETA Ústí nad Labem – Olomoucko 89:88 (26:21 42:40 66:60 78:78)

Body domácí: Wisseh 17, Wallace 15, Pecka 14, Svejcar 13, Houška a Stevanovic po 11, Šteffel 6, Šotnar 2
Body hosté: Palyza a Douhlas 27, Močnik 15, Pelko 12, Smith 4, Dunans 3
Trojky: 35/10 – 30/11
Trestné hody: 22/17 – 22/17
Doskoky: 48 - 35
Osobní chyby: 24 - 20